Tomáš Kratina v MMČR

06.01.2012 21:12

 

Už jen pár dní zbývá do startu prvního podniku MMČR. V seznamu přihlášených je i Tomáš Kratina, manažer a jezdec Tux Rally Teamu s vozem Škoda Fabia S2000 EvoII.

Kterých závodů se váš tým letos účastní a kde na to berete finance ?

Tož po dvou letech ve VSIRC se nám podařilo sehnat dobrého sponzora, zdravím všecky co majou rádi Radegast, on je totiž ten pravý bůh. Díky němu můžeme odjet kompletní seriál VSIRC (Ve stopě IRC - Intercontinental Rally Challenge). Radegast se chce zřejmě prosadit ve světe a převálcovat pivo z Plzně, protože světové soutěže nám sponzoruje a můžeme tam jezdit s nejnovější technikou, zato doma v ČR už to je horší. Proto náš tým vymění techniku S2000 a nastoupí v boji ve dvoukolkách. V MMČR za námi stojí především media. Velkou část financí získáváme z živých přenosů přímo z kokpitu závodního auta.

Tyto onboardy budou z každého závodu VSIRC i MMČR na adrese https://www.livestream.com/tuxrallyteam.

Na rakouské Jänner Rally jsi ale příhlášený s Fabií S2000.

Ano a také s ní mám v plánu odstartovat. První závod VSIRC je až koncem února, takže není problém s tímto autem absolvovavt tento závod a mám v plánu s tímto autem odjet i Barum Rally, která je rovněž součástí VSIRC. Ostatní soutěže MMČR budu chtít odjet s vozem Renault Clio R3. Měl jsem možnost tohle auto už testovat a byl jsem mile překvapený jeho chováním na suchém asfaltu. Jestli ale zaprší, tak to bude fuška udržet na cestě. V závodě jsem s podobným autem jel naposledy ze začátku VSIRC 2010,  tehdá to byla Fabia Kit Car. S tou se nám podařilo zajet nějaké výsledky, tak jsem se rozhodl přestoupit do konkurenceschopnějšího vozu S2000, kde jezdím dodnes. Loni jsem s Fabií S2000 druhé evoluce odjel kompletní sprinty a nevedlo se nám vůbec špatně. V S2000 se soupeřům příliš nedařilo dojíždět, takže jsem v této skupině oslavil titul. Celkově jsme skončili na čtvrtém místě.  Ano zase. (smích)

Jakto zase ?

Ve VSIRC 2011 mě bramborová medaile provázela celý rok. Celkem pětkrát. Ale dařilo se dojíždět takže z toho nakonec bylo moc pěkné druhé místo celkově.

 

Na které soutěže se těšíš ?

Valaška a Hustopeče, těším se a zároveň mám z toho strach. Na Valašce nemusí být uplně suchý povrch a v Hustopečích na šotolinových usecích to také nebude snadné s tímto vozem.

 

A co ostatní členové týmu ?

To se budete muset zeptat jich, dávám jezdům docela volnost v rozhodování. Určitě chci aby jsme se jako tým zůčastnili VSIRC, kde nám loni týmový titul unikl na konci sezony. Máme v týmu pár nových-starých tváří. Jirka Mitáček, který dříve jezdil Team Rally za HSF by mohl být hodně rychlý, ikdyž s technikou S2000 zatím příliš zkušeností nemá. Chcou  i s Vénou Bělaškou jet VWRC. Potom se někteří jezdci ještě samozřejmě zůčastní MMČR a sprintů, kde se rozhodl své auto rozbít i Zdeněk Bělák (smích).