Slovensko po 3. soutěži

04.06.2011 22:16

Třetí část MSR obstarala znovuzrozená Rally Tríbeč. Soutěž v okolí Topolčan bohužel musela být zkrácena z původních 9 rychlostních testů na 7. Pojďme se tedy podívat, jak spolu zápolilo 14 startujících posádek.

Úvodní test vyšel nejlépe Lukáši Měchurovi s jediným vozem specifikace WRC v poli. Na lídra šampionátu, Marka Pilku ale najel jen 7 desetin. Pořadí tohoto testu bylo ve znamení velmi těsných rozestupů. Dave Němec na třetím místě ztrácel něco málo přes 1 vteřinu, Ivo Chytil další půl vteřinu. Ve startovním poli se objevila i zástupkyně něžného pohlaví. Michaela Pokorná zvládla první test na 7. místě.

Hned druhý test byl rozhodující pro většinu posádek. Měchura havaroval krátce po startu a opět tak nespatřil cíl. Do vedení se díky vítězství v RZ dostal Němec, jehož náskok byl 7 vteřin na Chytila. Vůbec se tu nedařilo Pilkovi, který udělal hodiny a se ztrátou 20 vteřin se propadl na 5. příčku. Na 3. post poskočil Libor Pilka se ztrátou 14 vteřin na lídra. Další 2 vteřiny zpět byl Aleš Wolajnyk.

Poslední RZ před 1. servisem patřil Chytilovi. O 8 desetin za ním dokončil test Libor Pilka a nadále hájil 3. příčku. Němec zde zaostal za Chytilem o 6 vteřin a jeho náskok se smrskl už jen na necelé 2 sekundy. Na střeše skončil Wolajnyk. Přítomní diváci jeho Lancer Evo 6 ale obrátili zpět na kola a jezdec tak mohl pokračovat. Ztratil ale 2 pozice. Dopředu poskočil Marek Pilka a Karel Dvořák. Wolajnyk na ně ale neztrácel mnoho a nic pro něj nebylo ztraceno. Ve skupině vozů s jednou poháněnou nápravou jasně dominoval Marek Pilka, který už po 3 testech vedl o 51 vteřin před druhým Markem Petrášem. Třetí jezdil Marek Ondra s Fordem Fiesta ST.

Další RZ na pořadí nic nezměnila. Všichni si pohlídali své pozice. Vyhrál Němec o vteřinu před M. Pilkou. Pro třetí čas si dojel Wolajnyk. Chytil zajel až 5. čas a ztrácel 6 vteřin. Na Chytila zároveň dotíral Libor Pilka, se ztrátou 5 sekund.

Druhý průjezd nejtěžším úsekem soutěže vyhrál Dave Němec, který si tak opět zvýšil náskok na druhého Iva Chytila. Tentokrát o další 4 vteřiny. Libor Pilka se dotáhl na rozdíl pouhých 3 vteřin za Chytila. Jeho bratr Marek podle vlastních slov šetřil podvozek na další test a se ztrátou 48 vteřin zůstával čtvrtý. Wolajnyk přeskočil Dvořáka a byl tak v TOP5.

Tah se šetřením auta se Marku Pilkovi vyplatil, což potvrdil vítězstvím v RZ číslo 6. Druhý čas zajel jeho bratr Libor a zároveň přeskočil Chytila, kterého porazil o čtvrt minuty. Na prvního Němce při tom ztrácel 13 vteřin. Marek Pilka si stejně jako Wolajnyk a Dvořák hlídal svou pozici.

Ani lehký deštík nezkazil radost z vítězství Davidu Němcovi. Vyhrál o 18 sekund před Liborem Pilkou. Ivo Chytil s Fabií S2000 ztratil přes půl minuty. Marek Pilka dojel na bramborové pozici se ztrátou 53 vteřin. Smolař soutěže Wolajnyk byl pátý, Dvořák šestý. Skupinu "dvoukolek" vyhrál Marek Pilka. O minutu a půl za ním skončil Marek Petráš. Trio Marků uzavřel ten s příjmením Ondra.

V průběžném hodnocení šampionátu se náskok Marka Pilky na Davida Němce ztenčil už jen na 14 bodů. Prozatímní bronz hájí Libor Pilka. Další boje budeme moci sledovat v první polovině července na Rally Lubeník.

Vítězové RZ:                                                                                    Vedení v soutěži

NEMEC Dave         4                                                                          RZ 1 MECHURA Lukas

MECHURA Lukas   1                                                                          RZ 2 - 7 NEMEC Dave