Seznam přilášených na Jänner Rallye čítá 62 jmen (+ textury)

07.01.2012 15:58

Celkem 62 posádek bude bojovat o body v prvním závodě MMČR. Hned 12 z nich disponuje technikou S2000, mezi nimiž samozřejmě nechybí tovární jezdci Škody, respektive Peugeotu.

Jezdci skupiny N tvoří téměř třetinu startovního pole. V nejsilnější třídě této skupiny, třídě 3, odstartuje celkem 19 jezdců s vozy Subaru a Mitsubishi nejrůznějších specifikací. 

Také skupina A je velice nabitá. Vedle 8 vozů kategorie R3 je přihlášeno i 13 speciálů Super 1600. Zbylé startovní pole "dvoukolek" tvoří 7 posádek ve třídě 7 a  a 1 ve třídě 6.    

Značkou s nejpočetnějším zastoupením vozů je překvapivě Subaru, které má v soutěží 12 vyslanců. Všechny ve třídě 3. 

Na jezdce čeká celkem 130 ostrých kilometrů s velmi proměnlivým povrchem i počasím. 

 

Se startovním číslem 1 vyrazí na trať loňský mistr republiky, David Němec. Stejně jako minulý rok, i letos se postaví do boje s vozem Mitsubishi Lancer Evo 9. Za ním bude následovat dvojice špičkově připravovaných vozů - číslo 2 veze na dveřích tovární Peugeot 207 S2000 s Janem Mořkovským, číslo 3 pak tovární Škoda Fabia S2000 s Liborem Pilkou za volantem. 

Mezi velké favority soutěže patří určitě i Patrik Vařeka, Dennis Zeťák, Ivo Chytil (všichni s Fabiemi S2000) a Lukáš Útrata (Subaru Impreza N14). Černým koněm by mohl být Dalibor Rafaj se starší Imprezou N10.

Velmi dobře obsazené jsou i "dvoukolky", kterým by měli vévodit Vlastimil Matoušek (Citroen C2 S1600) a Honza Jelínek (Ford Fiesta S1600). Držet krok se krom ostatních budou snažit i Honza Fadler s Martinem Plesníkem (oba Renault Clio R3).  

 

Tabulky na čísla si můžete stáhnout ve formátu .psd zde

Texury na 1. etapu si můžete stáhnout zde. Za tvorbu děkujeme Karli Dvořákovi. 

Seznam přihlášených: 

                             

 

Před startem soutěže jsme se zeptali některých předních jezdců na jejich pocity.

#1 - David Němec (Mitsubishi Lancer Evo 9)

Od této soutěže toho moc neočekávám, respektive, čekám od ní až moc...Bude hodně těžká a dlouhá, zrádně promíchaná, takže mám dost strach. Doufám, že žádný strom nebude červený od mého laku, ani od ničeho jiného! Loni byla dle mého nejtěžší Bohemka, letos určitě Jänner. Důležité bude dojet, takže snad dojedu v klidu a bez zbytečného dovádění!

 

#2 - Jan Mořkovský (Peugeot 207 S2000)

Cítím se perfektně, a doufám v to, že dojedu. :-)

 

#4 - Patrik Vařeka (Škoda Fabia S2000) 

Na Jänner se už moc těšíme. Konkurence bude velká, takže si myslím, že nebude čas nic vymýšlet a hned od začátku bude vysoké tempo. Naše pocity jsou trochu smíšené. Auto jsme měli přichystané, podvozek doladěný, ale při 3. průjezdu shakedownu jsme šli 3x přes střechu, takže auto bylo velmi poničené. Ale vše se stihlo dát dohromady a auto je připravené, takže už jen zapnout stopky.

 

#5 - Lukáš Útrata (Subaru Impreza N14)

Na Jänner zatím příliš připraven nejsem, nebylo mnoho času. Snad se ještě projedeme na shakedownu. Na start se těším, stejně tak jako na celou sezonu a snad vykročíme tou správnou nohou. 

 

!Poznámka!

U Jänner Rallye nebudou jezdci, kteří ještě neodstartovali moci sledovat průběžné výsledky. Chceme otestovat 1 drobnost a navíc by to mohl být dobrý faktor k přidání na zajímavosti případných pneumatikových loterií. Doufáme, že to ten 1 závod přežijete :-)