Rozhovor s Markem Petrášem

09.04.2011 11:58

Roman Tomanec zpracoval rozhovor s jedním ze zakladatelů RBR Planet.

1.) Jak a co tě vůbec přivedlo k tomu, aby jsi uspořádal takový projekt?

Už asi před 2 lety mi začalo v RBR chybět to, co je v rally nejdůležitější, a to jsou peníze. Tehdy se mi tento nápad jevil jako nemožný. V RBR komunitě jsem nikoho neznal, nebyl nikdo, kdo by mi s tím pomohl. Časem jsem na to zapomněl, ale koncem lońského roku mi to opět začalo vrtat hlavou, oslovil jsem několik lidí a pustili jsme se do práce. 

2.) Kdo a jak ti s projektem pomáhá?

 S projektem mi hodně pomáhají Miloš Vaníček, Lukáš Veverka a Roman Tomanec. Prvně jmenovaný provedl to zřejmě nejsložitější – zavedl celé RBR Planet do Excelu, který nám hodně usnadňuje práci. Lukáš Veverka pomáhá s výběrem jezdců, kteří získají hlavní sponzory a dále také v počítání financí při některých závodech. Roman Tomanec vytváří tabulky pro čísla a také rozhovory. Zapomenou nesmím ani na Václava Görnera, díky kterému můžeme na paginu zakládat turnaje. V začátcích nám pomohl s financemi u pronájmů i Jarda Kozák. 

3.) Plánuješ něco nového do budoucna?

V letošní sezoně už pravděpodobně k žádné změně nedojde. V roce příštím bude ale novinek hned několik. Jednou z nich je i ,,otevření hranic“, tedy to, že se projektu budou moci účastnit i zahraniční piloti.

4.) Kolik času ti zabírá vše okolo RBR Planet?

 Záleží na tom, v jakém jsem období. Pokud se nejede žádná soutěž, většinou to nezabere ani 15 minut. Většina práce přitom spočívá v dopisování jezdců do startovních listin. Pokud se jede soutěž, práce je víc, od počítání financí až po kontrolu replayů. Odhaduji to na 1 hodinu denně. 

5.) Mohou i tebe diváci spatřit na rychlostních zkouškách? Pokud ano tak kde?

 Letos se budu účastnit kompletního sprintového mistrovství, odjel jsem Valašku, budu se chystat na Hustopeče a Barumku. Vydám se také na výlet do Topolčan na Rally Tríbeč. Všechno s Peugeotem 106 Rallye sk. A5.