Petráš v roce 2012 s Renaultem Clio R3

08.01.2012 16:05

 

Nový rok, nový šampionát. I tak by se dala charakterizovat nastávající sezona Marka Petráše. Loňský sprintový mistr třídy A5 se letos rozhodl změnit techniku i mistrovství, ve kterém bude působit. 

 

"Loni jsme vyhráli ve sprintech třídu A5 a v celkovém pořadí jsme díky 2 startům s vozem WRC byli sedmí. Uvažovali jsme tak o startu s nějakou silnější čtyřkolkou v letošním sprintovém mistrovství, ale nakonec jsme se díky vidině finančních odměn rozhodli pro Clio R3 Czech Trophy. Startovat budem samozřejmě s Renaultem Clio R3, které si budeme pronajímat od příbramského týmu Montcar.“

Sezona značkového poháru Renaultu u nás začíná až koncem března, naši posádku však budete moci spatřit už na lednové Jänner Rallye. 

 

"Dohodli jsme se sponzory na startu v Rakousku. Jednak je Jänner krásnou soutěží, kde velkou roli hraje počasí, a pak je to dobrá příležitost k otestování nového vozu. Půjde nám tak ale taky o body do MMČR, protože z něj odjedeme velké množství závodů a máme šanci na úspěch. Naší prioritou je ale účast v Clio R3 Czech Trophy. Pokud se naskytne příležitost a peníze, rádi bychom na Barumce usedli do něčeho silnějšího a rádi bychom se také objevili na Rallysprintu Kopná. Z velkého mistráku vynecháváme Šumavu."