Ondra Smetana v MČR-S s Fiestou od Prokopa

12.01.2012 21:10

 

Ještě 3 měsíce zbývají do startu sprintového mistroství České republiky. Manažer a jezdec JOMMAD Rally Teamu Ondra Smetana nám prozradil, co chystá na příští sezónu.

 

Tak nakonec jedeš MČR-S s vozem Ford Fiesta S2000, ale ze začátku jsi měl trošku jiné plány, ne?

Plány byly úplně jiné. Jako první jsme chtěli jet s Mitsubishi Lancer WRC od MML Sports, bohužel jsme přišly pozdě a ani jedno už nebylo volné. Hledali jsme tedy jinou alternativu. GPD, jeden z našich sponzorů nám dal nabídku jezdit Renault Clio R3 Trophy. Dlouho jsme rozmýšleli, a nakonec jsme se s Schlager Rally Sport o pronájmu nedohodli. Zase jsme hledali jinde. Jednali jsme s Korda Racing o Subaru Impreza WRC 05, bohužel pro nás opět neúspěšně. Nakonec jsme se tedy dohodli s Jipocar Racing Teamem o pronájmu Fiesty S2000.

 

Budeš startovat ve všech podnicích? 

No, to zatím není úplně jasné. Zatím probíhají jednání se sponzory. Fiesta není úplně levné auto na provoz a údržbu a o případné havárii ani nemluvím. GPD nám přislíbilo podporu zatím ve třech závodech s podmínkou, že budeme mít pronajmuté auto. V garáži máme ještě jednu Fiestu, s tou ale nemůžeme bohužel jezdit závody mimo VSIRC. Náš rozpočet je zatím hodně nafouklý, vetšinu peněz budeme čerpat ze spolupráce s médii, není tedy zatím vůbec jasné zda pojedeme už Vysočinu, nebo začneme až v Lužičkách.

 

Na Fiestě se budeš střídat s tvým týmovým kolegou Pavlem Košíčkem, co na to říkáš?

Ano je to tak. Zatím co já jedu MČR-S, Pavel jede velký mistrák. Teď je odjetý i s týmem v Rakousku na Jänner Rallye, tak doufám že se klukům bude dařit. Co si od toho slibuju? Že to doufám nerozbije (velký smích).

Zmínil ses o druhé Fiestě v garáži. Trošku nám to upřesni.

Druhou Fiestu máme, bohužel máme ve smlouvě se sponzory (kteří nám ji vlastně koupili) že s ní budeme jezdit pouze VSIRC. Není to nejlepší, ale nebýt téhle úmluvy tak jezdíme VSIRC asi na kole (úsměv).

Váš tým slavil nedávno velký úspěch. Co kluci, s čím pojedou a co?

Ano úspěch byl, vyhráli jsme titul VSIRC co by vlastně nováčci. Za to bych chtěl všem členům týmu ještě jednou moc poděkovat. Co kluci to moc nevím, já je moc nehlídám, ale vím že Robert Brada a Míša Pokorná pojedou s Renaulty, Martin Zajíc s Fábií S2000 a Mára Pavela s čím jiným než Mitsubishi Lancer 9. evoluce.

 

Díky za rozhovor, hodně štěstí v sezóně.

Díky :-)