Nováček Koscelník letos se Subaru Impreza N11

08.04.2012 11:37

V sobotu 3.března proběhlo testování týmu NRT v Sosnové u České Lípy. Za volantem Subaru Impreza N11 z dílen JT Říha Group Rally Team se objevil mladý jezdec z Tišnova, Roman Koscelník, kterého jsme vyzpovídali před nadcházející sezonou.

 

Romane, jsi celkem nováček na rallyové scéně, jak jsi se k rally dostal?

K rally jsem se dostal díky svému otci, který mě na soutěže bral již odmalička. Hned se mně to strašně zalíbilo. Od roku 2008 jsem odjel pár volných soutěží s rodinným VW Golf.

 

Ale letos velká změna, uvidíme Tě za volantem Subaru Impreza N11. Jak jsi se k tomuto vozu dostal?

Tady patří velké dík Honzovi Antonimu, který je manažerem týmu NRT. Ten vše dokázal zařídit tak, že letos můžu startovat s takovým vozem. Jsem mu strašně vděčný a doufám, že ho nezklamu.

 

Máš za sebou první svezení , tak jak se Ti vůz řídí ?

Je to super pocit něco takového řídit. Auto má strašný výkon, nejsme na to zvyklí ale podle časů to není zlé. Musím poděkovat p. Tomaštíkovi, který je tady s námi na testování a hodně nám pomáhá se setupem.

 

Jaké jsou letos tvoje plány?

Pojedeme kompletní sprinty. Dále s partnery domlouváme ještě starty na Valašské rally a Barum rally, ale to vše záleží hlavně na financích.

 

Jáké máš cíle?

Samozřejmě co nejvyšší ale bude to hodně těžké s autem máme minimální zkušenosti , takže se budeme hodně učit. Ze začátku bude důležité hlavně dojíždět do cíle.

 

Díky za rozhovor, hodně štěstí v sezóně.

Ještě jednou bych rád poděkoval všem co mě pomohli si splnit svůj velký sen. Díky.