Mladík Marek Ondra nastupuje do své 2. sezony

05.01.2012 21:37

Sezona se nazadržitelně blíží, proto se na ni jezdci začínají pomalu ale jistě připravovat. Jedním z těch, kdo přípravu rozhodně nepodcenili, je i mladík z Košíků, Marek Ondra. Že se rozhodl vstoupit do příštího ročníku opravdu razantně, o tom svědčí i to, že si v nedalekých Otrokovicích pronajal od známého teamu K.I.T. Racing špičkový speciál Mitsubishi Lancer EVO IX, spadající do skupiny N, konkrétně "po novu" do konkurencí nabité třídy 3.

 

Marku, v dílnách K.I.T. Racingu se pro tebe připravuje krásný bíločervenočerný Lancer EVO IX. Představ tedy divákům svoje plány s tímto
bezmála třísetkoňovým vozem v nadcházejícím roce:

 

V první řadě bychom chtěli absolvovat v pořádku a bez problemů všechny naplánované soutěže a hlavní cíl je to nikde nerozbít. Auto bude pro mne nové, už jsem s ním několikrát v posledních dnech testoval, ale stále se trochu trápím s nastavením vozu. Čeká nás ještě mnoho testů před sezonou. Naším hlavním programem budou letos rallysprinty a pojedeme vybrané závody velkého mistráku.

Kam se plánuješ zařadit v nabitém poli v absolutní, skupinové i třídní klasifikaci?

To si netroufnu říct. Konkurence bude neskutečně našlapaná a hodně početná jak v absolutním pořadí, tak i ve třídě 3. Co se týče absolutního pořadí tak rád bych se pohyboval někde v první desítce a ve třídě bych chtěl pomýštet na bednu, auto na to určitě máme.

Uvidíme tě v úvodní soutěži na lednové Janner Rally? Jaké máš ambice v této rakouské soutěži? Jaké by sis přál podmínky na trati?
 

Ano, na Jänneru budeme startovat, už se na tento start moc těším. Nemám s touto soutěží zatím žádné zkušenosti, takže to bude hlavně o učení se a bezproblémovém dokončení soutěže. Určitě bych si přál aby byl sníh, i když na něm mám zatím minimum zkušeností, tak se moc teším s snad všechno dobře dopadne.

 

Chystáš svým příznivcům v letošním roce nějaké překvapení? 

 

Vše je zatím v jednaní, ale pokud by to vyšlo a našly se peníze, tak bych chtěl na Příbrami vyzkoušet nějaký speciál S2000, ale nic není zatím jisté. Jinak, kromě Jänneru budeme startovat i v Hustopečích a samozřejmě na domácí Barum Rally. Všechny tyto závody pojedeme rovněž s Lancerem EVO IX, se kterým budeme startovat ve sprintech. Pokud bude možnost, chtěli bychom se na konci roku zúčastnit rallyshow v Uherském Brodě a taky na Mikulášské rally ve Slušovicích. S jakým autem, to zatím nevím.

 

Děkujeme za rozhovor a držíme ti palce, ať se ti tvoje plány daří naplňovat a děláš i nadále radost divákům u trati.