Marek Pilka pojede sezónu 2012 v technice kategorie N4

30.12.2011 09:11

Ohlédnutí za sezónou 2011:
Marek Pilka se rozhodl, i se svým bratrancem Liborem, v sezóně 2011 startovat v Mistrovství Slovenské republiky. Rozhodli jsme se pořídit si vlastní Škodu Fabii Kit Car kategorie s1600, ale brzy, vlastně už během prvního závodu nám bylo jasné, že konkurence v MSR nebude velká. Proto přišlo další rozhodnutí startovat i v šampionátu českých sprintů.
Začátek sezóny se nám povedl a ve sprintech jsme po dvou závodech vedli dvoukolky a ve skupině A jsme se dokonce míchali mezi A osmičky. V MSR to bylo ještě lepší. I přes zranění kotníku mezi etapami hned na první Rally Eger a kuriózně dojetou druhou etapu bez použití pravé nohy, se nám podařilo dojet na druhém místě absolutně. Další závody se dařilo ještě více a bojovali jsme v podstatě pouze s bratránkem na silnějším Evu 6. Nepočítám Davida Němce, který když startoval tak vyhrával. Po třech závodech jsme vedli MSR absolutně ze 74 body, ale to jsme ještě nevěděli, že je to pro nás konec bodových přísunů. Přišli totiž dvě havárie,finanční odměny byli zrušeny,super šesnáctistovka hltala drahý benzín. Došly finance a sezóna pro nás skončila. I tak jsme skončili s kitovou Fábií druzí v MSR absolutně za bezchybně jedoucím Němcem.

Sezóna 2012:
Ale pojďme se podívat na sezónu 2012, která začne už příští týden na rakouské Jänner Rallye. Otázka zněla, s čím jet nadcházející sezónu. Přemýšlel jsem o pronájmu Clia R3 a absolvování MMČR včetně Clia Cupu. Chtělo to vybrat si z několika teamů, které clia vlastnili. Z jedním už jsme byli domluveni,odjeli jsme i nějaké testy a s cliem jsem byl spokojen, začali jsme vymýšlet polepy na vozidlo, ale byly změněny podmínky pronájmů (což byl určitě správný krok) a už by se nám zas tak nevyplatilo jet Clio cup. Chceme hlavně jezdit co nejvíce závodů, tak jsme začali vymýšlet co bude finančně nejpřijatelnější. Už dlouho mně vyrtala v hlavě kategorie N4, ale nikdy jsem s „enkem“ nic nejezdil, tak se mně do toho moc nechtělo. Konkurenceschopné by N4 měli být, tak jsem si řekl,že to s některým letos zkusím a uvidím. Rozhodování bylo mezi Mitsubishi Lancer EVO 8 a Subaru Impreza N12. Rozhodnutí padlo na Subaru, tak jsem si jedno pořídil. A první dojmy z testů jsou většinou kladné. Auto trochu húř brzdí než na co jsem zvyklý, ale jde o to něco odtestovat a co nejvíce nasbírat zkušenosti s novou technikou. Jak mně to s ním půjde? To se brzy dozvíme. Chtěl bych odjet co nejvíc z MMČR, ale i část sprintů. Doufám, že nás rozhodnutí startovat v N4 nebude mrzet. Těším se na pěkné souboje na trati i na celou sezónu.