Impromat Rallysprint Kopná

27.05.2011 18:40

Pomyslný vrchol sprinterské sezony je za námi. Z vítězství se na Slušovicku radoval Adam Burýšek. 

Nejrychlejší vstup do soutěže měl Slovák Dennis Zeťák. Ujal se třívteřinového vedení před Adamem Burýškem s Fordem Escort sk.A. Top 3 uzavíral po úvodním testu Václav Görner s Fabií WRC. Nejrychlejším "enkem" bylo zatím Subaru Tibora Marka. Do pětice se vešel ještě Jakub Rojek. 

Na další RZ Zeťák ujel soupeřům a měl náskok už 12 sekund. Burýšek si s Görnerem prohodili pozice. Marko zůstával čtvrtý. Kvalitní výkon tady předvedli Martin Jilemnický a Honza Fadler, když zajeli 2. respektive 3. čas. Oba ale špatně odstartovali a v případě Jilemnického z toho bylo až průběžné 15. místo. Rojek ztratil přes 20 vteřin a propadl se na 9. příčku. Jeho 5. pozici přebral Vladimír Kubíni. 

První sekci uzavřelo vítězství Görnera. Zeťák ztratil "jen" 3 vteřiny a nadále vedl. Po technických problémech Fabie WRC si třetí čas zajel Milan Michalička. Díky ztrátě z předchozí RZ už ale byl venku z boje o nejvyšší příčky. Burýšek s Markem si své pozice uhlídali. Tím, kdo se propadl byl Kubíni. Ten si prohodil pozici s Honzou Fadlerem. Dvoukolkám opět vévodil Fadler. Na stříbrném postu se držel Jirka Boček se ztrátou 18 vteřin. Bronz hájil Jaroslav Kozák. Po první sekci odpadlo již 20 posádek. 

Dobrý vstup do 2. sekce zaznamenal Görner, když se dotáhl na rozdíl pouhé vteřiny a půl za Zeťáka. Slovenský pilot totiž ztratil čas při výletech mimo trať. Na dalších pozicích se nic zásadního nedělo. Burýšek zůstával třetí a první dvojici měl na dostřel (+11s). Marko ztrácel 23 vteřin, musel si ale hlídat dotírajícího Fadlera. Opět třetí čas zde zajel Michalička a poskočil na 15. pozici. 

Test s číslem 5 nebyl šťastný pro Dennise Zeťáka. Ten musel ze soutěže po havárii odstoupit. Vedení tak spadlo do klína Görnerovi, který si svou pozici pojistil dalším nejrychlejším časem. Burýšek ztratil výletem do pole, i přesto ale dokázal zajet 2. čas. Marko se po vypadnutí Zeťáka posunul na bronzový post. Fadler zůstával na 4. místě. 

Při pohledu na průběžné výsledky po pátém testu se zdálo, že Görner svůj dvacetisekundový náskok udrží až do cíle. Jenže pilot poslal Fabii WRC mimo trať a byl nucen odstoupit. Otěže závodu převzal Burýšek. Před Markem měl náskok čtvrt minuty. Z šesté až na třetí pozici poskočil Kubíni. Fadlerem se držel na své pozici. Třetí čas zde zajel Tomáš Kratina s Fabií S2000. V průběžném pořadí držel 9. místo.

Po posledním servisu Burýšek navýšil náskok o další 3 vteřiny. Kubíni se propadl zpět na 6. místo. Fadler na něj ztrácel ale jen 1,5 sekundy a poslední měřený úsek se tak měl odvíjet v duchu velkého souboje o třetí místo. Na páté místo se po problémech Kubíniho prosadil Mira Dědek. 

Na posledním testu si Burýšek své vedení v poklidu pohlídal a radoval se tak z plného přídělu bodů. Marko byl se svým výkonem v cíli spokojený. Fadler si odvážel bronzový věnec. Po celkem nenápadných a vyrovnaných výkonech dojel Dědek na 4. pozici. Měl však hodně na mále, protože finišující Kubíni za ním dojel s rozdílem 8 desetin sekundy. Z 6. místa absolutně a 1. v rámci Poháru ČR měl radost Vojtěch Křeček s Hondou Civic R3. Do cíle dorazilo pouze 22 posádek.

Vedení ve "dvoukolkách" udržel Honza Fadler. Na stupních vítězů ho doplnili Vojtěch Křeček a Marek Pilka.

"Poháristům" celou soutěž dominoval Vojtěch Křeček s Civicem R3. Pro stříbro si dojel Miloš Vaníček. Bronz bral Stanislav Mechl. Do cíle dorazilo 9 účastníků. 

 

Vyhrané RZ:                                                                Vedení v soutěži:

GORNER Vaclav - 3                                                       RZ 1 - 4 ... ZETAK Dennis

ZETAK Dennis - 2                                                          RZ 5 ... GORNER Vaclav

BURYSEK Adam - 2                                                      RZ 6 - 8 ... BURYSEK Adam

KUBINI Vladimir - 1