Eger za námi

11.04.2011 21:46

Po první etapě úvodního podniku MSR zůstalo v soutěži pouhých 6 posádek a tak stačilo projet druhou etapou v klidu a bodový příděl byl jistý.

První měřený úsek z 6 zbylých načal nejlépe vedoucí muž Dave Němec a opět tak zvýšil náskok, který v tuto chvíli činil úctyhodných 35 vteřin. V kuriózní situaci se ocitl Marek Pilka, když si po odjetí první etapy zranil kotník a etapu druhou tak odjel s ortézou na noze. I přes to ale začal slušným druhým místem v RZ. Aleš Wolajnyk se blýskl 3. časem. Martin Plesník stáhl téměř 6 sekund ze své ztráty na Libora Pilku, který udělal v této ,,rychlostce" s obstarožním Lancerem Evo 6 několik chyb. Závěr jezdeckého pole uzavřel nikam nespěchající Michal Opršal. 

Němec se v následujícím testu doslova urval všem ostatním a o jeho vítězství tak mohl pochybovat málokdo. Do další RZ si vezl náskok bez mála minuty a mohl tak jet v poklidu. Šance na bednu zde defintivně pohřbil Martin Plesník, který doplatil na špatné nastavení svého Saxa a havaroval. Marek Pilka i po výletech mimo trať držel stříbrný post. Jeho bratranec Libor začal pociťovat technické problémy u svého Mitsubishi a začal mít obavy o dojetí do cíle. Wolajnyk s Opršalem se po odpadnutí Plesníka dostali na 4., resp. 5. místo.

Aleš Wolajnyk předvedl vynikající výkon na RZ s pořadovým číslem 11. Vyhrál o 4 vteřiny před Liborem Pilkou. Němec dokončil jako 3., když udělal chybu krátce po startu. Michal Opršal si stěžoval na nastavení své Fiesty. Skupinu A vedl Marek Pilka, který stejně jako Michal Opršal ve třídě N3 neměl jediného soupeře. 

Poslední sekci načal nejlépe Dave Němec. Náskok navýšil o 3 vteřiny. Bratranci Pilkové dojeli v těsném závěsu za sebou v pořadí Libor, Marek. Problémy zde zaznamenal Wolajnyk, který udělal hodiny. Opršal zaznamenal vcelku solidní čas, jen 2 vteřiny za Wolajnykem.

Výsledky předposlední zkoušky věrně kopírovaly průběžné pořadí. Pro vítězství si jel Němec, následován Markem a Liborem Pilkovými. Nepopulární ,,bramboru" hájil Aleš Wolajnyk. Malé drama tady zažil Opršal, který krátce před cílem svou Fiestu otočil na střechu a ztratil minutu a půl.

Aleš Wolajnyk si připsal další vítězství v RZ, když vyhrál i tu poslední. Dave Němec si v poklidném tempu dojel pro druhé letošní vítězství v letošní sezoně a může tak slavit stejně jako na Valašské rally. Hvězdou rally se stal Marek Pilka, který dokázal i přes zdravotní potíže uhájit stříbro. 

Do cíle tak dorazilo jen 5 posádek. Na Rally Prešov tak doufejme v menší ,,úmrtnost".

 

Počet vyhraných RZ:                                                                        Vedení v soutěži:

NEMEC Dave         10                                                                         RZ 1 - 14 - NEMEC Dave

PILKA Marek           2

WOLAJNYK Ales     2