Překvapení jménem David Němec

30.04.2011 09:59

1) Celkem překvapivě jsi vyhrál jsi první 2 závody sezóny, Valašku a Eger. Čekal jsi takový raketový start?

Určitě ne! Bylo to veliké překvpení, vždyť na Valašce mi vítězství spadlo doslova do klína. A na Egeru byl obrovský odpad.

2)      2) Jsi přihlášený do mistrovství jak v Česku, tak na Slovensku. Který šampionát je pro tebe prioritní?

Stoprocentně MMČR! Eger jsem jel jen proto, že jsem neodolal. V MMČR je asi také větší konkurence. A hlavně se tam jede moje milovaná Bohemia rally! Nedivte se, každý rok ji navštěvuji, protože nejbližší RZ je vzdálená asi 0,5 KM.

3)      3) Jakou máš podle sebe šanci na vybojování některého z titulů mistra?

Skoro nulovou! Je tady asi pět lidí, kteří se mohou stát mistrem. Bude to velmi těžké, budu rád za třetí místo. Na titul si tipuji Patrika Vařeku, jezdí vyrovnaně a má výborné auto. Ale bojovat budu, abych byl co nejvýš, to se nebojte!

4)    4)  Hodláš v letošní sezoně na některém ze závodů přesedlat na vůz kategorie S2000?

Asi ne. Možná na konci MMČR, ale to jen z důvodů napínavých bojů a za předpokladu, že za normálních okolností bych s N4 hodně ztrácel. Myslím si, že S2000 je přibližně o 0,6 s na 1 KM rychlejší než N4, ale zase je neuvěřitelně finančně náročná, skoro třikrát než N4. Prioritou je odjet co nejvíc soutěží, a proto volím N4.

5)      5) Na kterou soutěž se nejvíce těšíš?

Jak jsem řekl výše, určitě na Bohemia rally. Ale ta bude asi také nejtěžší! 15 RZ je     opravdu hodně, navíc jsou hodně klikaté.