Bouřlivá 2. etapa Valašské Rally (aktualizace)

08.04.2011 07:55

Zatímco 1. etapa ,,Valašky" probíhala relativně v klidu, ve druhé etapě se děl přesný opak. Ve výsledcích 1. etapy nezůstal kámen na kameni. Mnoho jezdců odstoupilo nebo mělo problém. 

Vedoucí muž po první etapě, Dennis Zeťák v 1. ranní zkoušce zaspal a zajel 4. čas téměř 5 vteřin za vítězným Alešem Procházkou. Pokračoval také tvrdý boj o bronzovou příčku, když se Jan Muknšnábl dostal jen o 3 desetiny před Patrika Vařeku. Solidní časy zde zajeli Jan Chyska a Mira Šopík. V případě druhého jmenovaného už šlo ale jen o svezení, když se do soutěže vrátil pomocí Superally.

Na 6. testu odstoupili 2 adepti na umístění na bedně. Aleš Procházka a Jan Muknšnábl havarovali krátce po startu, a bylo po naději na dobrý výsledek. Zeťák si tak mohl jet pro vítězství, když na druhého Vařeku měl náskok 17 vteřin. Bronzový post držel Dave Němec s téměř půlminutovou ztrátou na Zeťáka. Další minutu ztrácel výborně jedoucí Roman Tomanec s Peugeotem 205 GTi. Eltiní pětici uzavíralo Mitsubishi Lancer Evo 9 Ondřeje Vomočila. Skupinu A jasně vedl Roman Tomanec. Druhý Dalibor Rafaj ztrácel už 47 vteřin. Bronzový post okupoval Honza Lehečka, jen 8 sekund za Rafajem. Soutěž zde skončila pro 3 jezdce - Procházku, Muknšnábla a Petráše.

     

V další RZ se na čele nic nezměnilo. Zeťák zvýšil náskok před Vařekou o další 2 vteřiny. Němec ztrácel 35 sekund. Velký boj se ale rozhořel o bramborovou medaili, když Jan Chyska třetím místem v RZ přeskočil Měchuru a Vomočila a dostal se tak na 5. místo. Na 4. Tomance v tu chyvíli ztrácel jen 2 vteřinky. Jezdci od čtvrtého do sedmého místa (Tomanec, Chyska, Vomočil, Měchura) se vešli do pouhých 6 vteřin. 

Rychlostní zkoušku číslo 8 vyhrál Patrik Vařeka jen těsně před zrychlujícím Chyskou. Zeťák ztratil couváním a Vařeka tak z jeho náskoku stáhl 1 vteřinu. Opět skvěle zajel tuto zkoušku Tomáš Jironc. Čtvrtý čas je toho důkazem. Poslední místo na bedně zatím držel stabilně jedoucí Dave Němec. Jan Chyska se dostal na 4. pozici. Tomanec se propadl na 5. Velký problém tady zaznamenal Lukáš Měchura s Fordem Fiesta S2000. Ztratil více než 2 minuty a v průběžném pořadí klesl na 10. příčku. Ve dvoukolkách Tomanec zvýšil svůj náskok už na 1 minutu a 14 sekund. Rafaj si upevnil stříbrnou pozici před Lehečkou, na kterého se dotáhl Jironc. 

Na první Bystřičce se rozpoutalo hotové peklo. Odstoupili Měchura, Klivař a dobře jedoucí Zeťák a Chyska. Především Dennis Zeťák musel být zklamaný, když odstoupil z prvního místa. Vedení se tak ujal Vařeka, který i přes hodiny zvýšil svůj náskok na Němce. Skvělý čas zajel Jironc, když vyhrál RZ s Peugeotem 106 Rallye o 13 vteřin před Vařekovou Fabií S2000. Na průběžné třetí místo se posunul Roman Tomanec, 4. byl Vomočil a 5. Jironc. 

Vedení až do cíle neudržel ani Patrik Vařeka, když na poslední RZ ztratil více než minutu a půl a propadl se na bramborovou pozici. Vítězství tak spadlo do klína Davovi Němcovi. Na druhého Romana Tomance (který vyhrál poslední RZ) měl nakonec náskok 48 sekund. Bronz bral Ondra Vomočil. Vařeka na něj v cíli ztrácel jen 8 vteřin. TOP 5 uzavřel skvěle finišující Tomáš Jironc. Skupinu A opanoval Roman Tomanec. Tomáš Jironc na posledních dvou testech přeskočil Lehečku i Rafaje a na vítěze skupiny měl ztrátu necelé minuty. Bronzovou medaili si odvezl Rafaj, brambora zbyla na Lehečku. 

Do cíle dorazilo bez Superally jen 11 jezdců. MMČR pokračuje již brzy podnikem na Šumavě. 

 

Počet vyhraných RZ                                                                Vedení v soutěži

ZETAK Dennis - 4                                                                      RZ 1 - 2 - PROCHAZKA Ales

PROCHAZKA Ales - 2                                                                RZ 2 - 8 - ZETAK Dennis

CHYSKA Jan - 1                                                                        RZ 9 - VAREKA Patrik

VAREKA Patrik - 1                                                                    RZ 10 - NEMEC Dave

JIRONC Tomas - 1

TOMANEC Roman - 1

 

První 3 jezdci absolutně i ve skupinách a třídách nahrají své replaye z RZ 3 a 9na plugin vyjímečně do středy, 13.4.2010 do 24:00.